WinterGrensGeluiden 2025

De presentatoren van GrensGeluiden kiezen in onze serie WinterGrensGeluiden ook dit jaar weer bijzondere gasten voor een vol uur interview. De volgende gasten zijn bekend.

30 november

Simone de Kuyper is theatermaakster, regisseuse en schrijft teksten. Haar artistieke inbreng komt onder andere tot uiting bij theaterwerkplaats Tiuri, waar ze acteurs met een beperking begeleidt. Ze werkt graag op locatie, vanuit het verhaal van die locatie, de energie die er hangt of de gebouwen en bomen, planten en bloemen die er staan. Verder brengt ze de geschiedenis graag tot leven in theatrale routes, scenes en voorstellingen. Presentatie: René Oomen.

7 december

Joost Goutziers is cultuurjournalist en dansliefhebber. Joost is bezig met het boek ‘Dwarse Dansers’, dat komend voorjaar verschijnt. Hij belicht daarin de periode tussen 1980 en nu van de Brabantse dans. Aan bod komen dansgezelschappen als Raz, T.r.a.s.h., het Dansers Collectief, Panama Pictures, de Stilte, LeineRoebana en Zuil van Volta van Tamara Huilmand. Hij besteedt ook aandacht aan de muziek die de dansers gebruikten of die soms speciaal voor hen gecomponeerd is, onder meer door Dyane Donck en Daan Manneke. Het wordt min of meer een thematische uitzending, met ook kort Jack Timmermans aan het woord over zijn afscheid als artistiek leider van dansgezelschap De Stilte. Voor zijn boek is Joost Goutziers een crowdfund-actie gestart bij Voordekunst. Presentatie: Yvonne Ton

14 december

Peter Buwalda debuteerde in 2010 met Bonita Avenue waarvan 400.000 exemplaren werden verkocht. De roman won alle debuutprijzen. Ook Otmars zonen (2019) voerde de bestsellerlijst aan en ontving internationale lof. Nu, zes jaar later, verschijnt, De jaknikker , Buwalda’s derde roman. Peter Buwalda is inmiddels een echte Bredanaar. Presentatie: Hein van Kemenade.

21 december

Jack Timmermans, oprichter van dansgezelschap De Stilte, heeft het artistiek leiderschap inmiddels overgedragen aan choreografe Gertien Bergstra die al jaren een sleutelfiguur is binnen het gezelschap, zowel in de artistieke ontwikkeling als in het opbouwen van nieuwe samenwerkingen. Jack heeft een ruime carrière achter de rug van dertig jaar. Vanaf dit jaar ontvangt de Stilte geen structurele Rijkssubsidie meer. waardoor het Bredase gezelschap jaarlijks zo’n 1 miljoen euro mis loopt. Maar ondanks de financiële situatie ziet de Stilte ‘mooie mogelijkheden om een goede doorstart te maken met een sterk team wat steeds meer samenwerking zoekt met sociale en culturele partners’. Presentatie: Anne Goossen.

Foto Yvonne Ton

28 december

Thrillerschrijfster Nathalie Pagie is geen onbekende gast in GrensGeluiden, maar er zijn redenen genoeg om haar weer uit te nodigen, want naast het schrijven van thrillers maakt ze tegenwoordig ook filmscenario’s. Zo werkt ze aan de eerste carnavals-horrorfilm van Nederland: 11/11. Het gaat zich afspelen in een fictieve Brabantse stad. Presentatie: Kees van Meel